Saç Düzleştirici Tarak Türkiye Bilgi ve Satış Sitesi Ürün Görseli

Kırılan Saç Tellerini Onarmanın 9 Yolu

1. Erken Tespit, Hasar Görmüş Saçları Onarmanın Anahtarıdır

Saçın kuru ve donuk mu? Bölünmüş uçlar ve kıvrımlarınız var mı? Kafa derisi tuhaf davranıyor mu? Eğer öyleyse saçınıza zarar verdiniz , ancak iyi haber, iyileşme sürecine başlamak için çok geç değildir. Hasar görmüş saçlar için teknikler ve tedaviler yanı sıra, o kazık süslerin canlanmasına yardımcı olan nazik şampuanlar, kremler ve şekillendirici ürünler bulunmaktadır. Hasar görmüş saçlarınızın kısa vadede daha iyi görünmesine yardımcı olmak için bu sağlıklı yeni alışkanlıklarınızı şimdi başlatın; uzun vadede onu sağlıklı hale getirin.

2. Hasar görmüş saçları iyileştirir İyi bir düzeltme!

Hasar gören saçlarınız saman gibi bir dokuya sahipse ve iyi saç günleri geçmişte olan bir şeyse, daha iyi görünmesini sağlamak ve vücudunuzu yeniden canlandırmak için yapabileceğiniz ilk şey süslemektir. İyi sonuçlar elde etmek için süper kısa yol kullanmak zorunda değilsiniz; biraz uzun süre ayrılabilir ve kalan hasar görmüş saçları tedavi edebilirsiniz. Her şeyi parçalayacak kadar cesurysanız, kısa bir bob veya şirin piksele tüm hasarı tek bir temiz süpürmeden geri alabilirsiniz.

Ancak bu aşırı gitmek istemiyorsanız, katmanlarla sağlıklı bir döşeme hasarlı kilitlerinizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olmak için gitmek isteyebilirsiniz. Hasar görmüş saçlar için bir onarıcı şampuan, saç kremi ve şekillendirici ürünler de dahil olmak üzere bir sağlık bakım rejimi izlenmelidir . Saç en uçlara doğru hasar görme eğilimi gösterir; en uzun süredir olmuştur ve elemanlar, şekillendirici ürünler ve işleme ve diğer zarara neden olan kaynaklardan etkilenmek için daha fazla zamanınız olmuştur.

3. Saçın Hasar Görmesi Durumunda Nix Sıcak Şekillendirme Aletleri

Üflemeli kurutucular, kıvırma demirleri veya düzeltme demirleri saçları tahrip eder. Mümkün olduğunca havayı kurutun ve üzerinde ütüler kullanmayın. Hafif bir şampuan ve saç kremi kullandıktan sonra, onarıcı bir şekillendirici bakım uygulayın ve hasarlı saçları doğal olarak kurutun. Saçınızı kurutmaya gerçekten ihtiyacınız varsa, en düşük sıcaklık ayarında tutun.

Isı kullanmanız gerekiyorsa, saçları kuvvetlendirici bir kremi kullanarak hazırlayın ve koruyucu sprey ile bitirin. Ve düz demirler ve kıvrımlı ütüler gibi ısıtılmış aletleri kullanmadan önce saçın tamamen kuru olduğundan emin olun; böylece içten pişirmeyin.

4. Kimyasallara, Saç Modellerine, şimdiye kadar en azından “Bye-Bye” de

Saçınız aşırı hasar görürse, şu an için kimyasal işleme yeniden düşünün. Bazı saç rengi-sert ağartıcılar türleri – hasar görmüş saçlara ya da hasar görmüş stres saçlarına zarar verebilir. Stilistinize, amonyak içermeyen ve kalıcı formüller gibi saç rengine hassas yaklaşımlar hakkında konuşun . Aynı şekilde, kalıcı dalgalara veya düzleştiricilere – saçlarına da zarar verebilecek – daha sağlıklı alternatifleri tartışın. Örneğin geçici düzgün formüller saç dökülmesini önler, kıvrılmayı kontrol eder ve üfleme-kuruma ömrünü uzatır. Cırt cırtlı makaralarla kullanılan kuvvetli bir ayar losyonu veya spreyi, saç sağlığına en az etkisi olan kıvrılma veya vücut üretebilir.

5. Hasarlı Saçlar İçin Şampuan ve Saç Kremi

Hasar görmüş saçlar için formüle edilmiş sülfat içermeyen bir şampuan ve saç kremi dikkatli bir şekilde seçin . Şampuanlar ve doğal yağlar ve bitkiler içeren kremi tutturmak, hasarlı saçlarınızı onarmaya yardımcı olur. Şampuanlardan veya sodyum laurin veya laureth sülfat içeren kremi kullanmaktan kaçının; bu maddeler saçlarınızı doğal koruyucu yağlarından ayırır. Mümkünse haftada iki kere şampuan yapmayın. Çok sık şampuanlama, hasar görmüş saçları sıyırıp kırılgan hale getirebilir. Saçlarınızın alınması gerekiyorsa, yıkanacak yerler arasında kuru bir şampuan kullanın . PH 4.5 ila 5.5 arasında nazik bir şampuan arayın.

Sıcak su saçlara zarar verebilir, bu nedenle saçlarınızı ılık veya soğuk suyla yıkayın ve şampuan işlemini bir miktar soğuk suyla bitirin. Soğuk ya da soğuk su, saç kütikülünü kapatarak hasar görmüş saçlara yardımcı olabilir ve kıl millerinin düz durmasına neden olur ve daha parlak, pürüzsüz saçlara neden olur.

Saçınızın ürün, sert su birikintileri ve minerallerden oluşması nedeniyle hasar görmesi durumunda iyi bir temizleyici şampuan yardımcı olabilir. Birikintiyi ne sıklıkla çıkarmalısınız, musluğunuzdaki suyun ne kadar sert olduğuna ve saçınızda kullandığınız ürünler bağlıdır. Oluşturma ciddi bir konudur ve hasar görmüş saçların gevşek ve cansız olmasına ve uçların bölünmesine ve kırılgan olmasına neden olabilir. Tipik olarak, açıklığa kavuşturucu bir şampuan ve tedavi sadece ayda bir veya iki kez kullanılmalıdır.

Hasar görmüş saçlar için bir kremi seçerken, aloe vera, gliserol, panthenol veya proteinler gibi nemlendiriciler kullananlara bakın. Macadamia fıstığı yağı, argan yağı veya shea yağı cilası gibi aktif bileşenler, saçların her telini, kütikülün onarılmasına yardımcı olan ince bir koruyucu tabaka ile kaplarlar. Bu hasarlı saçların daha sağlıklı ve daha kalın görünmesine yardımcı olur.

6. Şekillendirilmiş Ürün, Hasar Görmüş Saçları Geri Yüklemeye Yardım Ediyor

Hasar görmüş saçları düzenlerken, saç stillerini basit tutun ve yerinde tutmak için çok fazla ürün gerektirmeyen şeye tutun. Islak saçlara püskürten bir sprey uygulayarak saçınızı günün stresini veya stresini hazırlamak ve çevresel faktörlerden korumak için iyi bir yöntemdir. Çözülmüş bir sprey, fırçalarken hasarlı saçların korunmasına yardımcı olabilir. Sümüklere daha fazla zarar vermemek için ıslak saçları fırçalamadan önce üzerine serpin.

Stil ürünlerini kullanırken, içerdiği şeyleri bildiğinden etiketleri kontrol edin. Yüksek düzeyde alkol veya peroksit bulunan saç ürünlerinden uzak durun ve nazik ürünlerle sopa yapın.

Kiz kontrolü için hafif bir yağ, pomat, köpük veya jel kullanın ve protein, amino asitler ve diğer güçlendirme özelliklerini vererek hasar görmüş saçları güçlendirecek şekillendirici ürünler arayın. Gerekirse hafif saç spreyi ile bitirin.

7. Hasar Görmüş Saçları Kurtarmak İçin Tedavi Maskeleri kullanın

Hasar görmüş saçlar için nemlendirici bir muamele için alışveriş yaparken, zeytinyağı, keratin, protein veya shea yağı gibi onarıcı, nemlendirici içerenlere sahip ürünler arayın ve silikon veya paraben içeren ürünlerden kaçının. Haftada iki kere, tedaviyi veya maskeyi uygulayın ve ürünün nüfuz etmesine yardımcı olmak için plastik bir duş başlığı kullanarak bir saat bekletin. Buna ek olarak, haftada bir kez şampuan sonrası duş uygulamasını uygulayabilirsiniz. Hızlı nemlendirme için üç ila beş dakika bekletin ve ardından durulayın.

Yağlı işlemler, kuru, hasar görmüş saçları onarmanın bir başka seçeneği. Evde yapmak kolaydır ve zarar görmüş saçları nemle parlatarak parlatırlar. Temiz, havluyla kurutulmuş saçlara seçilen tedavi yağı uygulayın. Saçınızı duş başlığı veya plastik sargı ile örtün ve sıcak bir havluyla veya üfleme kurutucuyu kullanarak güneşin altında oturarak ısıyı uygulayın. Yağı ısıtdıktan sonra, saçların oda sıcaklığında soğumasına izin verin ve daha sonra serin su ile durulayın. Onarılmaya müsait yağ tedavileri hasar gören saçlarda ayda bir ila üç defa gerektiği gibi yapılabilir. Bu tedavilerin doğru kullanımı zarar görmüş saçlara esneklik kazandırabilir ve parlaklık oluşturabilir. Ancak dikkatli olun – aşırı kıl saçlarınızın yağlı görünmesine neden olabilir!

8. Hasarlı Saçlarınızı Havuzda ve Güneş Altında Koruyun

Yüzücü müsünüz? Sonra daima havuzda yüzme bir başlık takın. Klor , zamanla oluşan saç hasarına neden olur . Kapaksız yüzmeye giderseniz, kloru hemen nazik bir şampuanla yıkayın.

Kapak veya şapka olmadan yüzdükten sonra güneşin altında oturmayın; güneşin ışınları, klor tarafından yapılan saçlarınızdaki hasarı artıracaktır. Veya, havuzda olduysanız güneşlenmeden önce saçlarınızı yıkayın ve saçlı deri çizginizde yanma ve soyulmayı önlemek için güneş kremi kullanın. Yaz aylarında güneşin maruziyeti daha yoğun olsa da, tüm yıl boyunca parlıyor. Güneşte uzun bir günün ardından, atletik bir olay, sahilde bir zam veya bir günün ardından, ek saç hasarını önlemek için saçınıza nem verici bir bakım verin.

Güneşin saçınıza zarar verdiği belirtileri, kırılgan uçları olan kuru saçları, soluk saç rengini, kıvrımını ve zayıflamış veya inceltici saçları içerebilir.

9. Vücut Sağlığı İçin Saç Sağlıklı Olsun

İyi genel sağlığın korunması, hasarlı saçların varlığınızın geri kalanında sağlıklı olmasına yardımcı olabilir. Tüm vücudunuzda olduğu gibi, saçlarınız, ne yediğinizden, ne içtiğinizden etkilenir. Bol miktarda su, vitamin ve temel besin maddeleri kullandığınızdan emin olun. Zayıf besin öğeleri ve diğer protein, sebze, meyve ve az yağlı süt yardımıyla zengin olan bir diyet saçları mutlu eder.

Omega-3 yağ asitleri saç ve cilt için iyi olup somon, ceviz ve keten tohumluklarında bulunur. Ispanak, lahana, havuç ve avokado gibi meyve ve sebzeler de saçı hedefler.

Takviyeler daha az mükemmel bir diyet için boşlukları doldurmaya yardımcı olabilir ve hasar görmüş saçlarınızı kurtarma yoluna çıkarabilir. Hatta sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için prenatal takviyeleri de deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )