Saç Düzleştirici Tarak Türkiye Bilgi ve Satış Sitesi Ürün Görseli

Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları

Saç Bakımı İpuçları

Koşullanmamak, yağlamamak veya yağ koymamak için – saçınıza gelince, her türlü tavsiyeyi bulacaksınız. Anneler ‘saçlarınızı yağlandırın’ demenizi sağlarken kuaförünüz yeni BT şeyini “saç spa’sı, Fas yağı, yeniden birleştirmeyi güçlendirmez ve hepsini tavsiye eder” der. Tedavi seçiminizi yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Saç bakımında ilk adım diyetinizdir ve diyetinizdeki en önemli iki şey demir ve proteintir. Saç hücreleri vücudun en hızlı büyüyen hücreleridir, ancak hayatta kalmak için gerekli olmadığı için sağa yemediğiniz veya eksiklikle uğradığınız etkilenen ilk hücrelerdir.

Diyetinize yapraklı sebzeler, balıklar, kabak çekirdeği, fasulye, nohut, soya fasulyesi ve tahıl gibi demir açısından zengin yiyecekleri deneyin ve ekleyin . Doktorlar günde yaklaşık 12 mg demir tüketmenizi öneriyor . Ayrıca proteine ​​ihtiyacınız var çünkü saçlarınızı güçlendiriyor. Peynir, süt, soya, mercimek, bezelye, kuinoa ve yoğurt gibi amino asitler bakımından zengin komple proteinleri de ekleyin.

Sağlıklı Saçlar Nasıl Bakılır: Birkaç Temel İpucu

 1. Günde 100-150 arasında saç kaybetmek normaldir, bu yüzden kiremitli zeminde tarama yapan küçük bir demet gördüğünüzde panik yapmayın.
 2. Saçları kırılgan ve kırılgan oldukları için ıslak saçları çok dikkatli bir şekilde tarayın. Geniş bir dişli tarağı alın ve köklerinden saçlarınızın uçlarına olabildiğince hafifçe çalıştırın.

3. Kahverengi ve kaba bölünmüş uçlardan kurtulmak için birkaç haftada bir saçlarınızı düzeltin. Tekrar büyümek için bölünmelerin önüne geçmek için her 6 ila 8 haftada saçlarınızın yaklaşık 1 / 4’ünü kesin.

 4. Saçınızı her gün yıkamayın ve ne zaman isterseniz uçlara biraz kremi uygulayın. Aynı marka şampuan ve saç kremi deneyin ve kullanın.
 5. Kondisyonerini soğuk su ile durulayın hem kuvvet hem parlaklık için iyidir.

6. Yiyeceklerimizin arkasındaki etiketlerden farklı olarak, şampuanların arkasındaki etiketler çoğunlukla okunmamış haldedir. Son birkaç yılda, şampuanlarda sülfat üzerine yoğunlaşıldı. Sülfatlar nedir? Şampuanınızın yapış şeklini saçmalarının nedeni bunlar. Kafa derinizi ve saçlarınızı temizlerler, kiri kirletirler. Ancak bazı araştırmacılar , uçucu yağların saçlarını soyduklarını da öne sürüyorlar . Şampuan yüzünüzün yanından geçtiğinde gözlerinizin neden sıkıştığını da. Kafa derisinde herhangi bir rahatsızlık hissederseniz veya saçlarınız zamanla kuruyorsa, sülfat içermeyen bir şampuan almaya çalışın.

7. Kuru saçlarınız varsa, renklendirmeyi önlemek en iyisidir. Bununla birlikte, özellikle kış güneşinin altında, o muhteşem gölgeye direnemiyorsanız, Free People blogunda paylaşılan bu akıllı tavsiyeyi uygulayın. Limon, papatya çayı veya bal kullanın, çünkü bunlar büyük saç aydınlatıcıları olarak çalışırlar. Dışarı çıkarken suya limon suyu ekleyebilir ve saçınıza püskürtebilirsiniz. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra demlenmiş papatya çayıyla yıkayabilir veya saçınızı yıkamak için kullandığınız suya bal ekleyebilirsiniz.
 Bu temel ipuçlarının yanı sıra, size uzun bir yol kat edecek birkaç evde çare bulabilirsiniz. Ev yapımı maskelerden serumu ısı korumaya kadar, hepsi elimizde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )